سه شنبه, فروردین 28, 1403
Google search engine
خانهسایر اخبار ویژهتضمین آینده ماکو با اجرای مگاپروژه‌ها (+فیلم)

تضمین آینده ماکو با اجرای مگاپروژه‌ها (+فیلم)

مناطق آزاد تجاری علاوه بر ارتقای اقتصاد منطقه، ابزار مهمی برای بی اثر کردن تحریمها نیز به شمار می‌آیند و تحقق این هدف بزرگ با اجرای پروژه‌ها و مگاه پرو‌ژه‌ها در مناطق آزاد میسر می‌شود.

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز، منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو به عنوان یک منطقه تجاری ، صنعتی ، گردشگری و کشاورزی شناخته می‌شود و به بیانی دیگر می‌توان گفت منطقه ماکو سرزمین چهار سو بوده ، چون می‌تواند در چهار جهت حرکت کند. اعتقادم این است منطقه آزاد باید 3 الی 4 مگاپروژه را اجرایی کند و گرنه پروژه‌های معمولی مانند پروژه های عمرانی همه جا انجام می‌شود. استراتژی ما این است که ما باید 4 مگاپروژه داشته باشیم، در مباحث اقتصادی، اثرگذاری بر اقتصاد ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی توانستیم کارهای خوبی انجام داده و در همین راستا نیز مذاکراتی داشتیم .

امروز از بزرگترین باغ مدرن که دومین در جهان و اولین در غرب آسیا است ، و شروع پروژه از سال گذشته در منطقه آزاد ماکو ساختش آغاز شده رونمایی شد . قطعا در چند سال آینده شاهد یک جنگل سرسبز پر از درختان مثمر در منطقه خواهیم بود و به عنوان یک مگاپروژه میتواند در خدمت کشور و جهان باشد. سیاست ما نیز در بحث امنیت غذایی از مزرعه تا خانه هست، الان ششصد تا هفتصد شغل ایجاد کرده‌ایم و قطعا تا چند سال آینده که محصول دهی آغاز می شود به اشتغال دو هزار نفری خواهیم رسید.

موضوع دیگری که ما به دنبال آن هستیم دیتاسنترها و قطب ارتباطی است و به زودی شاهد این هستیم که فیبر نوری از چابهار تا بازرگان عبور کرده و ما می‌توانیم یک ترانزیت خوبی را ایجاد کنیم . با وزارت ارتباطات تفاهم کردیم که در منطقه آزاد ماکو قطب بین‌المللی دیتا راه اندازی کرده و امیدواریم شرکت ارتباطات زیرساخت و و وزارت ارتباطات زودتر به این تفاهمنامه عمل بکنند و امیدواریم تا شب عید شاهد عملیاتی شدن این پروژه باشیم ، تا بتوانیم به چهارمین قطب دیتا تبدیل شویم .

ما اخیرا بحث گردشگری سلامت را اخذ کردیم و همچنین احداث دو مدرسه انرژی اتمی در منطقه آزاد ماکو را بنا نهادیم ، بنابراین اینها مژده‌هایی است که با اجرایی شدن و محقق شدن پروژه ها مبحث اشتغال برطرف شده که باعث ایجاد روحیه خوبی در مردم می گردد. یکی از کارهای خوبی که امیدوارم تا شب عید شکل بگیرد بحث تجارت و بازرگانی در ماکو است. چون منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور است و محصور هم نبوده ما این کار را شروع کردیم و خوشبختانه کار پیشرفت خوبی داشته و دستگاه‌های دولتی درخواست داشتند برای اینکه تجارت در این منطقه به شکل واقعی صورت بگیرد حتما به اینجا محصور شود.

ما این کار را آغاز کردیم و با توجه به برخی از مشکلات و موانع طبیعی که آنجا وجود دارد قطعا در نیمه دوم سال محصور سازی ما تمام شده و تمام مجموعه‌های تجاری به رونق خواهند رسید. خبر خوب دیگر جاده لجستیک ما هست، تمام کامیون‌های لجستیکی و ترانزیتی ما از داخل شهر عبور می‌کردند ، که باعث ایجاد تصادفات منجر به فوت و همچنین ترافیک شدید درون شهری میگردید ، خوشبختانه با احداث جاده لجستیک که در مرحه پایانی این جاده هستیم امیدوارم این موانع برطرف شود .همچنین با همکاری راهداری خط‌کشی‌ها و گاردریل‌ها نصب شود تا مهمانهای عزیز ما در ایام عید در امنیت کامل باشند.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

13 + 12 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر