شنبه, تیر 30, 1403
Google search engine
خانهگردشگریجذابیت‌ها و ظرفیت‌های منطقه آزاد اینچه برون در محرومیت زدایی

جذابیت‌ها و ظرفیت‌های منطقه آزاد اینچه برون در محرومیت زدایی

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان گلستان به ویژه منطقه ازاد اینچه برون گفت: با وجود ظرفیت‌های بسیار استان گلستان، دستیابی به آن‌ها با چالش‌های بسیاری رو به رو است.

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز،امانقلیچ شادمهر منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه‌برون را فرصتی برای استان گلستان و کشور دانست و گفت: در حالی که استان گلستان از سیستم حمل و نقل ایده الی برخوردار است و می‌تواند رگ حیات اقتصادی برای کشور باشد، شاهد هستیم که از این فرصت بخوبی استفاده نمی‌شود.

وی منطقه آزاد اینچه برون را ظرفیت و فرصتی برای توسعه استان گلستان دانست و گفت: با وجود تحولاتی که منطقه آزاد می‌تواند در استان گلستان ایجاد کند، سال‌ها استان گلستان از این فرصت محروم بود و برای بدست آوردن آن تلاش‌های بسیاری صورت گرفت.

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت ا ستان گلستان در عرصه‌های گوناگون خبر داد و گفت: با وجود آب و هوای خوب، قرار گرفتن در مسیر تجارت و زیارت و امکانات ایده ال برای گردشگری، متاسفانه استان گلستان هنوز با نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد.

وی فعال شدن منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون را فرصتی برای تنفس، رشد و توسعه استان گلستان دانست و گفت: در هر گوشه از استان گلستان که سیروسیاحت کنیم، با جاذبه‌های گوناگونی رو به رو می‌شویم. از فرهنگ اصیل مردم ترکمن که رسوم و آیین‌های زیبا و جذابی دارد تا مناطق دیدنی و سواحل دریا، هر کدام می‌تواند باعث رونق اقتصادی شود.

شادمهر با تاکید بر اینکه منطقه آزاد اینچه برون تاثیر مثبتی بر رونق و شکوفایی اقتصاد کشور برجای خواهد گذاشت گفت: اگر ظرفیت‌های بالقوه منطقه آزاد اینچه برون به صورت بالفعل درآید، بنگاه‌های اقتصادی بسیاری شکل خواهد گرفت که ده‌ها هزار فرصت شغلی پایدار را رقم می‌زند.

وی با ابراز تاسف از اینکه استان گلستان با وجود ظرفیت‌های قابل توجهی که دارد، به عنوان استان محروم از آن یاد می‌شود گفت: هنوز ۲۰ درصد از ظرفیت منطقه آزاد اینچه برون نیز فعال نشده، در صورتی که اگر ۵۰ درصد این ظرفیت شکوفا شود، محرومیت از چهره مردم نجیب و زحمتکش گلستان زدوده خواهد شد.

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به اینکه وقتی کشور تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه قرار دارد، نباید در داخل محدودیت و ممنوعیت ایجاد کنیم گفت: بی شک منطقه آزاد اینچه برون ظرفیتی برای دور زدن تحریم هاست و باید این ظرفیت را از رکود خارج کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان از زیرساخت‌های مناسب خشکی، دریایی و هوایی برخوردار است گفت: استان گلستان تمامی فرصت‌ها برای توسعه روابط اقتصادی با کشور‌های آسیای میانه را دارد.

شادمهر با اشاره به مذاکرات گسترده‌ای که با کشور‌های حوزه اوراسیا صورت گرفته گفت: منطقه ازاد اینچه برون می‌تواند تسهیل گر تولید و تجارت بین ایران و اوراسیا باشد.

وی با اشاره به امنیت ایران برای سرمایه گذاری گفت: سرمایه گذار بدنبال امنیت سرمایه تصمیم می‌گیرد و به محض آنکه از امن بودن سرمایه خود اطمینان حاصل کند، نسبت به سرمایه گذاری اقدام می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد اینچه برون فرصت خوبی برای توسعه بیشتر روابط با کشور‌های اوراسیاست گفت: سرمایه گذاران بسیاری از کشور‌های اوراسیا با ایران همکاری می‌کنند و این کشور‌ها استقبال خوبی از کالا‌های ایرانی می‌کنند، به همین دلیل باید برنامه‌ریزی دقیقی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی به منطقه ازاد اینچه برون داشته باشیم.

شادمهر با تاکید بر اینکه هنوز منطقه آزاد اینچه برون و ظرفیت‌های استان گلستان بخوبی اطلاع رسانی نشده گفت: اگر سرمایه گذاران داخلی نیز از ظرفیت‌های منطقه ازاد اینجه برون با خبر شوند، شاهد استقبال و حتی هجوم سرمایه گذاران به استان گلستان خواهیم بود.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج × 3 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر