شنبه, تیر 30, 1403
Google search engine
خانهسایر اخبار ویژهشورای وحدت فصل پایانی بر شیوه رفع کسری بودجه خواهد بود (+فیلم)

شورای وحدت فصل پایانی بر شیوه رفع کسری بودجه خواهد بود (+فیلم)

مصاحبه اختصاصی فیصل مرداسی عضو شورای وحدت در حاشیه نشست خبری شورای وحدت

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز، متاسفانه امنیت سرمایه گذاری با موانع و مقررات و قیمت گذاری دستوری مخدوش شده است و به سمتی رفته‌ایم که کارآفرین ما جرات نمیکند وارد عرصه تولید شود. آن فردی که هم که در حال تولید است جرات نمیکند فعالیت خود را توسعه دهد. موضوعی که به نظر من مجلس آینده باید به آن توجه کند ایجاد آرامش، ثبات و امنیت در حوزه تولید است کاری بکند یک تولید کننده بتواند به راحتی آینده خود را پیش بینی کند. سرمایه گذاری باید بتواند از ثبات انگیزه بگیرد و شروع به تولید کند.

نکته بعد این است که یک زمانی می‌گفتیم که تسهیلات و نقدینگی نباید به سمت بخش غیر مولد برود و باید به سمت بخش مولد کشور حرکت کند. اما الان شاهد کنترل نقدینگی هستیم که تمام سیستم بانکی در مقابل تولیدکنندگان کاملا قفل است و واحدهای تولیدی برای تامین سرمایه در گردش خود که خونی است در نظام تولید کشور با مشکلات جدی مواجه هستند و مجلس باید مشکلات اینچنینی را با قدرت نظارتی که دارد رفع کند.

نکته آخر که شعار اساسی شورای وحدت نیز هست این نکته است که ما باید فصل پایانی برای شیوه رفع کسری بودجه باشیم. تا به الان چند دهه است که دولت کسری بودجه دارد و دولت از راهی برای رفع کسری بودجه عمل میکند که حاصلش ایجاد تورم است. ما باید این راه باطل را ببندیم زیرا راه مشخصی برای این امر وجود دارد یکی اینکه دولت به اندازه درآمد خود بودجه را تنظیم کند. راه دیگر این است که دولت درآمدهای خود را از راه‌های منطقی مشخص کند.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × یک =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر