سه شنبه, تیر 5, 1403
Google search engine
خانهسایر اخبار ویژهصندوق‌های اجاره‌ای امین زیر چتر حمایت بیمه "ما"

صندوق‌های اجاره‌ای امین زیر چتر حمایت بیمه “ما”

از آنجا که سرقت و حوادث هر لحظه دارایی افراد را تهدید می‌کند، شرکت بیمه ما در اقدامی تاثیرگذار صندوق‌های اجاره‌ای امین را تحت پوشش بیمه قرار داد.

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز، در حالی که سرقت طلا، ارز و دیگر اجناس قیمتی، به چالشی جدی برای مردم تبدیل شده بود، صندوق امانات بانک این اطمینان را به مردم داد که می‌توانند این قبیل اجناس ارزشمند خود را در بانک‌ها به امانت بسپارند و از سلامت آن مطمئن باشند. اما خبر سرقت از صندوق امانات بانک ملی همگان را شوکه کرد. گزارش‌ها نشان داد در حالی که دوربین‌ها و دزدگیر بانک از کار افتاده بود، محتویات ۱۶۸ صندوق امانات شامل طلا، سکه و دلار به سرقت رفت. البته پیگیری‌های ماموران با جدیت ادامه یافت تا ۱۴ نفر بازداشت شدند و دو عامل اصلی سرقت نیز که به ترکیه گریخته بودند، پس از گذشت نزدیک به ۸ ماه به کشورمان تحویل شدند.

انجام سرقت بسادگی

اعترافات یکی از متهمان سرقت نشان داد که سرقت از بانک کار زیاد سختی هم نیست. این متهم گفت: «تیر سال گذشته همراه برادر و دوستم با حفر تونل از خانه متروکه‌ای در قائمشهر وارد یکی از شعبات بانک در این شهر شده و ۶۰۰ میلیون تومان سرقت کردیم، اما خیلی زود بازداشت شدیم و هر کدام ۹ سال حبس گرفتیم و با وثیقه از زندان بیرون آمدیم. بعد از آن تصمیم به سرقت از صندوق امانات گرفته و ابتدا وارد بخش صندوق امانات بانک تجارت شدیم، اما قفل‌ها باز نشد و ناکام ماندیم. بعد از آن به مخزن صندوق امانات بانک ملی دستبرد زدیم. ۱۲ ساعت داخل بخش صندوق امانات بودیم. قفل صندوق‌ها چسبی بود و به‌راحتی با یک ضربه چکش باز می‌شد.»

سرمایه در معرض خطر

دلمان می‌خواهد از کنار این سرقت بسادگی عبور کنیم، اما میزان سرقت‌ها نشان می‌دهد که هیچ اطمینانی به حفظ سرمایه حتی در صندوق بانک‌ها وجود ندارد. سارقان به اندازه‌ای در سرقت مهارت بدست آورده اند که بسادگی از سیستم‌های امنیتی عبور می‌کنند و اموال مردم را به غارت می‌برند. از سوی دیگر سیستم‌های امنیتی نیز اطمینان بخش نیست. آنچه سارقان صندوق امانات بانک ملی اعلام کرده اند، نشان می‌دهد که هیچ اطمینانی به اموال سپرده شده در بانک‌ها وجود ندارد. بنابر این به نظر می‌رسد زنگ خطر بیخ گوش سرمایه‌ها بصدا درآمده و هر لحظه نگرانی از به یغما رفتن سرمایه‌ها وجود دارد.

خانه‌ها در تهدید سرقت

سرقت از صندوق امانات بانک ملی باعث شد تا عده‌ای با نصب گاوصندوق در خانه، در اندیشه حفظ اموال در خانه هایشان باشند، اما آمار سرقت از خانه‌ها نشان می‌دهد به حفظ اموال درخانه‌ها نیز امیدی وجود ندارد، به نوعی که رییس پلیس پایتخت اعلام کرد آمار سرقت‌های پایتخت در سه ماه اول ۱۴۰۱ هفت درصد رشد داشته است. همچنین میزان سرقت‌ها در کل کشور در ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۴۰۰ هزار فقره رسید که نسبت به چهار سال گذشته، تعداد سرقت‌ها بیش از چهار برابر افزایش یافته است. این در حالی است که گفته می‌شود بخشی از سرقت‌ها گزارش نمی‌شود.

سایه سنگین حوادث بر سر سرمایه

اگر از دست سارقان در امان بمانیم و اقدامات امنیتی پاسخگو باشد، با خطر بزرگ حوادث و بلایای طبیعی رو به رو هستیم. واقعیت این است که بخشی از سرمایه‌ها در معرض تهدید حوادث قرار دارند. غیر قابل پیش بینی‌ترین حوادث از سیل تا آتش سوزی، می‌تواند سرمایه‌هایی که در قالب اسناد، پول نقد، اوراق و… تعریف می‌شود را یک باره از بین ببرد. اتفاقی که بار‌ها شاهد وقوع آن بوده ایم و مردم نمی‌دانند این تهدید‌ها را چگونه باید مدیریت کنند.

مدیریت سرمایه با بیمه

برای مدیریت ریسک سرمایه در مقابل سرقت و حوادث گوناگون، شرکت بیمه ما راهکاری کارآمد با استفاده از ابزار بیمه را تعریف و اعلام کرده است. شرکت سهامی بیمه “ما” برای اولین بار در کشور، پس از طراحی، مجوز‌های صدور بیمه نامه جهت صندوق‌های اجاره‌ای بانک ملت را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۲/۱۲/۱۳۹۸ اخذ کرد. صندوق اجاره‌ای یکی از سرویس‌های جانبی بانک‌ها به مشتریان جهت تأمین نیاز‌های امنیتی آن‌ها برای محافظت از دارایی‌های باارزش آن‌هاست.

هم مشتری هم بانک

این بیمه نامه در چارچوب استاندارد‌های بین المللی طراحی و پس از دوسال فروش آزمایشی در بانک ملت، اکنون مسیر‌های پیشرفت در بازار داخلی صنعت بیمه را پیموده و پس از بانک ملت، مجوز صدور برای کلیه بانک‌ها را از بیمه مرکزی اخذ کرده است. طراحی این بیمه نامه به شکلی است که هم مشتریان بانک وهم خود بانک‌ها می‌توانند به صورت انفرادی یا گروهی اقدام به تهیه و خرید آن نمایند. شروع پوشش و اجرای تعهدات بیمه­گر از زمان درخواست مشتری یا بانک، به مدت یکسال شمسی بوده و هر سال قابل تمدید است. این بیمه نامه خسارت‌های احتمالی اعم از آتش‌سوزی، انفجار، سرقت وبلایای طبیعی را پوشش می‌دهد.

ثبت نام بسادگی

بیمه ما اعلام کرده برای ثبت پیشنهاد این بیمه نامه بصورت آنلاین از طریق لینک https://www.bimehma.com/RentalFundIssuance و افزایش الحاقیه درخواست سرمایه بیمه نامه صندوق اجاره‌ای از طریق https://www.bimehma.com/RentalFundExtension امکان پذیر است.

گستردگی بیمه

با توجه به اینکه بار‌ها نسبت پوشش بیمه باعث چالش شده، بیمه ما اعلام کرده انواع وجوه نقد و اوراق بهادار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند که شامل اسکناس یا وجوه رایج مملکتی، سکه، چک بانکی و تمبر‌های مالیاتی، وجوه در گردش و اوراق بهادار می‌شود. این لیست نشان می‌دهد که هیچ نگرانی بابت داریی‌ها وجود ندارد و نه تنها سکه طلا را شامل می‌شود بلکه تمبر‌های مالیاتی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یازده − 10 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر