پنجشنبه, فروردین 30, 1403
Google search engine
خانهسایر اخبار ویژهلبخند چکنو به تسهیلات خرید دین

لبخند چکنو به تسهیلات خرید دین

چکنو امن ترین و جدیدترین روش‌ نفل و انتقال پول در بانک صادرات ایران، ابزاری برای دریافت تسهیلات خرید امن شد.

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز، «استفاده از «چکنو» بانک صادرات ایران برای دریافت تسهیلات خرید دین عملیاتی شده و صاحبان کسب و کار می‌توانند برای بهره‌مندی از این تسهیلات، از چکنو‌های واگذاری خود استفاده کنند. متقاضیان می‌توانند برای استفاده از تسهیلات خرید دین این بانک با مراجعه به شعب بانک و تکمیل فرم ویژه تسهیلات خرید دین و واگذاری چکنو‌های صادره مشتریان خود، از این تسهیلات استفاده کنند» این خبری است که بانک صادرات ایران اعلام کرد.

دو گزینه تحول آفرین

برای آنکه بدانیم این خبر تا چه اندازه اهمیت دارد، باید آگاهی و شناخت کافی از دو عنوان “چکنو بانک صادرات ایران” و “تسهیلات خرید دین” داشته باشیم. نکته مهمتر ارتباطی است که این دو اصطلاح بانکی با یکدیگر برقرار می‌کنند و تحولاتی که در مبادلات بانکی صورت می‌گیرد.

تسهیلات خرید دین

به طور کلی وام یا تسهیلات به معنای قرض دادن پول بین بانک و اشخاص حقیقی یا حقوقی است. انواع و اقسام تسهیلات وجود دارد، که تسهیلات خرید دین یکی از انواع است. تسهیلات خرید دین، به نگاه‌های اقتصادی که اسناد و اوراق تجاری و اعتباری، بابت فروش کالا یا خدمات دارند با سررسید یکسال پرداخت می‌شود. تسهیلات خرید دین رابطه مستقیمی با فروش دارد. در واقع اگر در مقابل فروش کالا یا خدمات اسناد دریافتنی مثل چک دریافت کنید، می‌توانید این چک‌ها را به هر تعداد که بخواهید به بانک ارائه دهید و در مقابل با یک درصد مشخصی که از طرف بانک تعیین می‌شود، تسهیلات خرید دین دریافت کنید.

بهره تسهیلات دین

ممکن است بانک‌ها درصد‌های متفاوتی بابت بهره تسهیلات خرید دین در نظر بگیرند، ولی غالبا بین ۱۸ تا ۲۴ درصد است. این درصد بهره از کل مبلغ چک‌های ارائه شده به بانک با عنوان بهره تسهیلات کسر و بقیه به حساب تسهیلات گیرنده واریز می‌شود.

تسهیلات خرید دین با چکنو

چکنو بانک صادرات ایران در دی ماه ۱۴۰۱ به عنوان نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی کشور راه‌اندازی شد و مورد استقبال مشتریان بانک قرار گرفت. تعداد چکنو‌های صادره توسط مشتریان بانک تاکنون از مرز ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار فقره گذشته و با کارسازی بیش از ۱۶۷ هزار برگ چکنو، تاکنون بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال نقل و انتقال وجوه با سرعت، دقت و امنیت کامل انجام شده است.

ابزار پیشرفته بانکی

چکنو به عنوان یکی از پیشروترین ابزار نقل و انتقال الکترونیکی پول با ویژگی‌های منحصر به فرد توسط بانک صادرات ایران در دسترس مشتریان و فعالان اقتصادی کشور قرار گرفته و بدون محدودیت در زمان و مکان و سقف ابزار‌های متداول جابجایی پول، از بستر امن بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران برخوردار است. این ابزار در مرحله اول بر بستر همراه بانک و در مرحله بعد بر بستر اینترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ایران عملیاتی شد و از مشکلات متعددی در کسب و کار فعالان اقتصادی گره‌گشایی کرد.

مبادله بدون محدودیت

مشتریان بانک صادرات ایران با دسترسی به «چکنو» از مزیت‌های متنوع و فراوان این ابزار و بهره‌مندی از گستره شعب و ظرفیت تسهیل مبادلات پولی بین ۴۵ میلیون مشتری برخوردارند و بدون نیاز به مراجعه به شعبه، در هر زمان و مکان و بدون سقف مبلغ، اقدام به صدور چک امن دیجیتال می‌کنند.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

1 − یک =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر