شنبه, تیر 30, 1403
Google search engine
خانهسایر اخبار ویژهکیف پول ریال دیجیتال تولید شده توسط به پرداخت ملت از امنیت...

کیف پول ریال دیجیتال تولید شده توسط به پرداخت ملت از امنیت بالایی برخوردار است (+فیلم)

مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت: کیف پول ریال دیجیتال تولید شده توسط این شرکت تمام قابلیتهای ریال دیجیتال بانک مرکزی را پشتیبانی میکند و از امنیت بالایی برخوردار است.

به گزارش بازاریابی پلاس به نقل از پول نیوز، محمدمهدی تقی پور مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت در گفتگو با خبرنگار پول نیوز دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزارشده، با اعلام اینکه امروز ما از محصول ریال دیجیتال رونمایی کردیم، گفت: یکی از سیاستهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد یک سامانه جدید به نام ریال دیجیتال بود که از سال گذشته و با همکاری 3 بانک بحث تجاری سازی آن آغاز شد.

مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت در ادامه افزود: بانک ملت یک از سه بانکی است که به عنوان یکی از بانکهای پیشرو کشور از طریق بازوی فنی خود یعنی به پرداخت ملت وارد این پروژه شد.

تقی پور با بیان اینکه خوشبختانه در تابستان امسال پیشرفت های خوبی را در رابطه با راه اندازی و بهره برداری از ریال دیجیتال داشتیم، گفت: به ثمر رسیدن اقدامات انجام شده منجر به این شد که سامانه آماده تجاری سازی شود و بتوانیم ریال دیجیتال و کیف پول ریال دیجیتال را به نمایشگاه امسال برسانیم و از آن بهره برداری کنیم.

وی در ادامه افزود: پروژه هنوز در فاز پایلوت است ولی با توجه به فضای همایش ما بصورت موقت این امکان را فراهم کردیم تا حاضران در نمایشگاه بتوانند از پروژه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت با تاکید بر اینکه کیف پول ریال دیجیتال تولید شده توسط این شرکت تمام قابلیتهای ریال دیجیتال بانک مرکزی را پشتیبانی میکند، گفت: ما در این نمایشگاه امکان پرداخت با ریال دیجیتال را بر روی دستگاه های پوز راهم فراهم کرده ایم و به مرحله تجاری سازی رسانده ایم.

تقی پور با اشاره به اینکه پس از تایید بانک مرکزی پرداخت با ریال دیجیتال یک روش جدید پرداخت در کشور خواهد بود، افزود: پرداخت با ریال دیجیتال علاوه بر تسهیل گری در حوزه پرداخت توسط مشتری نهایی، از امنیت بیشتری هم نسبت به دیگر روشهای پرداخت برخودار است و بحثهای احراز هویت آن متفاوت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت با بیان اینکه پروژه آماده تجاری سازی است و منتظر مجوزهای بانک مرکزی هستیم، گفت: به هر صورت مانند دیگر پروژه ها، این پروژه هم باید فاز پایلوت خود را بگذراند تا بتواند به عنوان یک شبکه جدید مورد بهره بهرداری قرار گیرد.

به گزارش پول نیوز، دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع «گذار به بانکداری هوشمند» به همت پژوهشکده پولی و بانکی و حمایت شرکت ملی انفورماتیک، ۲۹ و ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما در چهار محور بانکداری هوشمند؛ مفاهیم، روندها و آثار؛ نقشه راه بانکداری هوشمند؛ تجربه مشتری در بانکداری هوشمند و سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری هوشمند برگزار شد.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

19 + 5 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر