سه شنبه, تیر 5, 1403
Google search engine
خانهبازاریابی محتواثبت یک رکورد جدید در فروش PS5 برای سونی

ثبت یک رکورد جدید در فروش PS5 برای سونی

سونی رکورد سود عملیاتی را در فروش عالی PS5 ثبت کرد

در ماه مارس، سونی سال مالی خود را با نتایج چشمگیر به پایان رساند و به رکورد سود عملیاتی 1.21 تریلیون ین ( معادل 8.9 میلیارد دلار) دست یافت که از عملکرد پیش بینی شده خود پیشی گرفت. برای سال مالی آتی که در مارس 2024 به پایان می رسد، سونی فروش تقریباً 11.5 تریلیون ین را پیش بینی کرده است که مشابه فروش سال جاری است.

موفقیت سونی را می توان تا حد زیادی به فروش استثنایی پلی استیشن 5 نسبت داد. آنها در سال مالی با رکوردشکنی 19.1 میلیون کنسول فروختند. این در مقایسه با فروش 11.5 میلیونی در سال مالی قبل بود که با چالش های زنجیره تامین مواجه بودند.

تا مارس 2024، سونی قصد دارد 25 میلیون دستگاه بفروشد. در حال حاضر پلی استیشن 5 تقریبا به 40 میلیون فروش رسیده است.
فروش بخش ارتباطات سیار به 356.8 میلیارد ین (2.62 میلیارد دلار) کاهش یافته است که در مقایسه با سال قبل 2.5 درصد کمتر است. با این حال، این شرکت تعداد دقیق گوشی های فروخته شده را فاش نکرد.
بخش بازی سونی 3.64 تریلیون ین (27.3 میلیارد دلار) درآمد داشت. در حالی که تجارت حسگر تصویر آن در بخش تراشه 212.2 میلیارد ین (1.56 میلیارد دلار) درآمد ایجاد کرد که نشان دهنده افزایش 36 درصدی نسبت به سال گذشته است.

سونی پیش‌بینی می‌کند در سال مالی جاری به دلیل کاهش تقاضا، به‌ویژه از سوی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند چینی، کسب ‌و کار تراشه‌ های تصویربرداری خود 5.7 درصد کاهش یابد.

سونی اعلام کرد که در سال مالی آینده بر توسعه محصولات و خدمات نوآورانه تمرکز خواهد کرد تا سودآوری خود را حفظ کند. و همچنین کسب و کارهای جدیدی مانند هوش مصنوعی و روباتیک را توسعه دهد.

این شرکت قصد دارد جلوتر از رقبا بماند و در کسب و کارهای اصلی خود پیشتاز بماند. به طور کلی، به نظر می رسد امسال سال امیدوارکننده ای برای سونی باشد. موفقیت مداوم و عملکرد رکوردشکنی سونی نشان‌ دهنده انعطاف‌ پذیری و تعهد این شرکت به ارائه محصولات و خدمات پیشرو در بازار است.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × 4 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر