سه شنبه, تیر 5, 1403
Google search engine
خانهسرگرمیمعرفی بهترین بازی های شوتر بزرگسال که برای افراد زیر ۱۷ سال...

معرفی بهترین بازی های شوتر بزرگسال که برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نیستند

اگرچه عناوین زیادی طی سال‌های گذشته وارد بازارهای جهانی شده‌اند، تهیه لیست بهترین بازی های شوتر بزرگسال کار چندان سختی نیست.

بازی‌های ویدیویی در ژانر و زیرژانرهای متعددی وارد بازارهای جهانی می‌شوند که یکی از آن‌ها شوتر است. کاربران در عناوین شوتر با استفاده از انواع مختلف سلاح‌ها به نبرد با دشمنان خود پرداخته و ماموریت مورد نظر را به سرانجام می‌رسانند. این ویژگی باعث شده خشونت و افکت خون به یکی از اجزای جدایی ناپذیر شوتر تبدیل شده و تقریباً تمامی محصولات این زیرژانر برای گیمرهای کم سن و سال مناسب نباشند.

در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های شوتر بزرگسال را معرفی کنیم. این عناوین بنا به دلایل مختلف تنها برای افراد بالای ۱۷ سال مناسب هستند.
Doom Eternal
دووم اترنال محصول اید سافتور و بتزدا بوده و به عنوان دنباله‌ای برای Doom 2016 منتشر شده است. حدوداً ۴۰ سال از ماجرای قسمت قبلی می‌گذرد و زمین تحت سلطه شیاطین قرار دارد. این موجودات ۶۰ درصد جمعیت انسان‌ها را از بین برده و مابقی از سیاره زمین فرار کرده‌اند یا به Armored Response Coalition پیوسته‌اند؛ گروهی که به دنبال مبارزه مسلحانه با شیاطین است. کاربر مانند نسخه‌های پیشین کنترل دووم اسلیر را بر عهده داشته و باید سه کشیش شیاطین را قبل از اینکه دیر شود، به کام مرگ بفرستد.

Doom Eternal را می‌توان یک محصول کامل دانست. کاربر در این بازی باید انواع مختلفی از دشمنان را با تجهیزاتی متنوع بکشد، آن هم در حالی که موسیقی متالش در پس زمینه پخش شده و ترکیبی هیجان انگیز را با سرعت بالای گیم پلی ایجاد می‌کند. البته مراحل بازی را نباید در جمله «بکش و برو جلو» خلاصه کرد؛ زیرا به مرور زمان میزان سختی افزایش یافته و کاربر باید از استراتژی‌های مناسب برای کشتن دشمنان پرتعداد خود استفاده کند. در ضمن، عاملی که باعث می‌شود دووم اترنال برای افراد کم سن و سال مناسب نباشد، خشونت بالا و استفاده زیاد از افکت خون است.
Metro Exodus
مترو اکسدس محصول مشترک 4A Games و دیپ سیلور بوده و ادامه اتفاقات Metro: Last Light را روایت می‌کند. آرتیوم حالا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به بقیه ثابت کند تعدادی از انسان‌ها توانسته‌اند روی سطح زمین زنده بمانند. او برای اثبات حرفش بارها و بارها به سطح زمین رفت اما چیزی پیدا نکرد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه با بازماندگانی مواجه شد و فهمید پناهگاهی به نام Ark در کوه یامانتاو وجود دارد. داستان حول محور تلاش‌های آرتیوم و دیگر شخصیت‌ها برای رسیدن به پناهگاه جدید می‌چرخد.

اگرچه Metro Exodus مانند نسخه‌های پیشین دارای مراحل خطی است، برخی از ماموریت‌ها در محیط‌هایی وسیع رخ داده و کاربر می‌تواند در کنار انجام وظایف خواسته شده، به جستوجو در آن‌ها بپردازد. اما چه چیزی سومین بازی سری مترو را برای افراد کم سن و سال نامناسب می‌کند؟ در وهله نخست، داستان بازی است. اکسدس روی رویکرد انسان‌ها در شرایط ناامیدی تمرکز دارد؛ شرایطی که برخی را به سمت تاریکی برده و برخی نیز با مقاومت در برابر آن به آینده امیدوار می‌مانند. به این مورد باید خشونت موجود در سیستم مبارزات و البته المان‌های جنسی مانند دیالوگ را اضافه کرد.
Wolfenstein 2 – The New Colossus
ولفنشتاین 2: نیو کلوسوس محصول مشترک ماشین گیمز و بتزدا بوده و دنباله‌ای برای Wolfenstein: The New Order به شمار می‌رود. داستان این مجموعه در جهانی تخیلی روایت می‌شود. در این جهان، آلمان نازی با دستیابی به تکنولوژی یک گروه مخفی توانست تجهیزات پیشرفته‌ای را تولید کرده و جنگ جهانی دوم را با پیروزی به انتها رسانده و تمام جهان را تحت تسلط خود دربیاورد. شخصیت اصلی هم یک رنجر ارتش آمریکا با نام ویلیام بلازکویچ است که به گروه مقاومت پیوسته و برای آزادی جهان تلاش می‌کند.

برگ برنده Wolfenstein 2 – The New Colossus در برابر صدها عنوان مشابهی که در بازار وجود دارد، گان پلی آن است. این بازی از روندی سریع برخوردار بوده و از همه مهمتر، سلاح‌های متنوعی دارد که شلیک با آن‌ها حسی سرتاسر لذت را در مخاطب به وجود می‌آورد. این محصول مانند سری بازی‌های دووم المان‌های خشونت آمیز زیادی را در خود جای داده تا جایی که اندام انسان‌ها در جریان مبارزات از هم جدا می‌شود. به این مورد باید المان‌های جنسی و کلمات نامناسب را اضافه کرد.
Call of Duty: Modern Warfare 2
کال آو دیوتی مدرن وارفر 2 محصول اینفینیتی وارد و اکتیویژن بوده و ادامه اتفاقاتی را به تصویر می‌کشد که Call of Duty 4: Modern Warfare روایت کرده بود. اگرچه شخصیت‌ها موفق شده بودند جلوی آغاز یک جنگ هسته‌ای را بگیرند، ملی گرایان افراطی روسی توانسته‌اند به قدرت اول کشور خود تبدیل شوند؛ اتفاقی که آینده جهان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در ضمن، اتفاقات مدرن وارفر 2 از دیدگاه پنج شخصیت مختلف به تصویر کشیده می‌شود.

Call of Duty: Modern Warfare 2 را می‌توان به یک طوفان تشبیه کرد که صنعت ویدیو گیم را درنوردید یکی از محبوب‌ترین و بهترین بازی های شوتر بزرگسال . این بازی در ۲۴ ساعت نخست عرضه بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه در سراسر جهان فروخت. ریشه‌های چنین موفقیتی را باید در بخش چندنفره و صد البته رویکرد واقع گرایانه سازندگان در روایت یک داستان جنگی جستوجو کرد. همچنین صحنه‌های اکشن متعددی در MW2 وجود دارد، به طوری که می‌توان آن را یک فیلم بلاک باستر دانست که به بازی ویدیویی تبدیل شد.

مهمترین موردی که باعث می‌شود COD MWII برای افراد کم سن و سال مناسب نباشد، ماموریت No Russian است. کاربر در این ماموریت کنترل یک مامور نفوذی را بر عهده می‌گیرد که چاره‌ای جز شلیک به مردم عادی و بیگناه ندارد.
Spec Ops: The Line
عملیات اسپک: خط مرزی محصول مشترک یاگر دولوپمنت و 2K Games بوده و اتفاقاتش در دوبی رخ می‌دهند. در پی طوفان‌های شن بی‌سابقه، گروهی از نظامیان آمریکایی به قطر می‌آیند تا مردم را سریع‌تر خارج کنند اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفته و آن‌ها مجبور می‌شوند در دوبی بمانند. این نظامیان پس از مدتی حکومت نظامی اعلام کرده و همه چیز را تحت کنترل خود می‌گیرند. در چنین شرایطی، گروه دیگری از نظامیان آمریکایی در قالب یک عملیات محرمانه به دوبی فرستاده می‌شوند تا جلوی جنایت‌های بیشتر بایستند.

Spec Ops: The Line را می‌توان یک الماس نادر و کمیاب در اقیانوس شوترهای اول شخص دانست. کاربر در طول این بازی مجبور می‌شود تصمیمات اخلاقی بسیار سختی را اتخاذ کند. جدا از این، داستان روی شخصیتی تمرکز دارد که قبلاً یک قهرمان جنگ بود اما در طول بازی به یک هیولا تبدیل می‌شود. محصول یاگر دولوپمنت همچنین تاکید دارد در یک جنگ جبهه خیر و شر وجود ندارد. پرداختن به مفاهیم گفته شده، این بازی را برای افراد کم سن و سال نامناسب کرده است
Titanfall 2
تایتان فال 2 محصول ریسپاون اینترتینمنت و الکترونیک آرتز بوده و قسمت دوم Titanfall به شمار می‌رود. داستان حول محور یک تفنگدار به نام جک کوپر می‌چرخد که آرزو دارد خلبان یکی از ربات‌‌های جنگی تایتان شود. در جریان یک عملیات، مربی جک کشته شده و او از روی ناچار کنترل تایتانی به نام بی تی را بدست می‌گیرد. جک حالا باید عملیات مربی‌اش، یعنی توقف گروه IMC را به اتمام برساند؛ گروهی که می‌خواهد با استفاده از یک سلاح کشتار جمعی سیاره هارمونی را نابود کند.

Titanfall 2 گیم پلی سریع و سرتاسر هیجانی که در شوترهای اول شخص وجود داشت را با استفاده از المان‌ها و مکانیک‌های جدید (مانند راه رفتن روی دیوار) ارتقا بخشید. به این مورد، باید داستانی جذاب و بخش چندنفره تمام عیار را اضافه کرد. اگر الکترونیک آرتز در بحث پشتیبانی درست عمل می‌کرد، تایتان فال 2 را می‌شد در لیست موفق‌ترین‌های شوترهای اول شخص قرار داد. در ضمن، خشونت بکار رفته در درگیری‌های مسلحانه این بازی را برای افراد کم سن و سال نامناسب کرده است.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

12 − ده =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر