سه شنبه, تیر 5, 1403
Google search engine
خانهبازاریابی دیجیتالکمیسیون تجارت فدرال آمریکا نشر نظرات جعلی درباره محصولات شرکت‌ها را ممنوع...

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نشر نظرات جعلی درباره محصولات شرکت‌ها را ممنوع می‌کند

فرمان جدید FTC از مدت‌ها پیش در دست تدوین قرار داشت و حالا پس از تحقیقات و مشاوره‌های بسیار با کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان و حتی شرکت‌های تبلیغاتی، ارائه شده است. این فرمان می‌گوید فروش نظرات جعلی درباره محصولات ممنوع است. این مسئله درباره نظرات تولیدشده با هوش مصنوعی هم صدق می‌کند و چنان‌چه یک شرکت آگاهانه چنین کاری انجام دهد، جریمه خواهد شد.

شرکت‌ها نمی‌توانند نظرات مربوط به یک محصول را به محصولات دیگر تعمیم داده یا آن‌ها را در صفحه یک محصول دیگر به نمایش بگذارند. همچنین خرید نظرات مثبت یا منفی برای محصولات خود یک شرکت یا رقبا ممنوع اعلام شده است.
اگر کارمندان یا مدیران یک شرکت بخواهند درباره یک محصول نظر دهند، باید حتماً اعلام کنند که چه مسئولیتی در آن کسب‌وکار دارند. همچنین یک شرکت نمی‌تواند تظاهر به راه‌اندازی یک وب‌سایت بررسی مستقل برای محصولاتش داشته باشد و در عمل خودش اداره آن سایت را بر عهده بگیرد.

سانسور نظرات از طریق تهدیدهای حقوقی هم ممنوع اعلام شده است. براین‌اساس، شرکت‌ها نمی‌توانند کاربران را تهدید کنند که نظرات منفی آن‌ها می‌تواند با عنوان اعاده حیثیت در دادگاه تحت پیگرد قرار بگیرد. افزون‌براین، خرید فالوور و بازدید جعلی برای محتواها هم غیرقانونی در نظر گرفته شده است.

حکم جدید FTC حالا پذیرای نظرات عموم مردم است و پس از 60 روز در صورت نیاز، اصلاحاتی را دریافت می‌کند. درنهایت این فرمان به رأی گذاشته می‌شود تا اجرایی گردد.

این کمیسیون اذعان کرده است که نمی‌توان به‌راحتی شرکت‌های خارجی را وادار به اجرای این ممنوعیت‌ها کرد، اما آن‌ها یادآور شده‌اند که شرکت‌های آمریکایی نباید با این کسب‌وکارهای خارجی برای خرید نظرات تقلبی همکاری داشته باشند.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × 3 =

- Advertisment -
Google search engine

محبوب ترین

نظرات اخیر